Erdem Sökmen Hasan Meten Gitar ikilisi Konseri

ERDEM SÖKMEN - HASAN METEN GİTAR İKİLİSİ
KONSERİ
18 MART ÇARŞAMBA SAAT: 20.30 (Lütfen önceden telefon veya e-mail ile rezervasyon yapınız)


Konserde ikili Bellinati, Gismonti, Assad, Towner, Pascoal, Garoto, Tomatito ve Castro Neves' in eserlerini seslendirecekler.


ERDEM SÖKMEN

    1957 yılında İstanbul’da doğdu. İlk gitar derslerine Raffi Arslanyan ile başladı. Gitar çalışmalarını sürdürürken Okan Demiriş’ten solfej ve armoni dersleri aldı. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda kompozisyon bölümü sınavlarını kazanarak kompozisyon eğitimine başladı. 1978 yılında gitar bölümü açılınca bu bölümde de eğitim gördü. Bu dönemde Carlo Domeniconi, Cengiz Tanç, İlhan Usmanbaş, Cemal Reşit Rey ve Ertan Birol ile çalıştı. 1982 de Armoni-Kontrpuan, 1984 yılında da Gitar bölümlerinden mezun oldu.
    1986 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda klasik gitar bölümünü başlattı. Aynı kurumda sanatta yeterlilik ünvanını aldı. 1989 yılında Leo Brouwer’ın İstanbul’da düzenlediği ustalık sınıfına aktif olarak katılarak övgülerini aldı.
    Eğitimciliğinin yanı sıra caz müziği ile de ilgilenerek Passiflora adlı grubuyla konserler vermiştir. Aynı zamanda diğer müzik türlerinde de birçok sanatçının sahne ve albüm çalışmalarında da yer almıştır. Halen İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda sanatçı öğretim görevlisi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

HASAN METEN

     1983 yılında İstanbul'da doğdu. Müzik hayatına 13 yaşında klasik gitar eğitimiyle başladı.
     2000-2004  yılları arasında Ozan Akyatan'la klasik gitar çalışmalarını sürdüren Hasan Meten, 2005 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi, Müzik ve Sahne Sanatları bölümüne girdi. Bu bölümü Bülent Ergüden ve Muzaffer Çorlu ile solo ve oda müziği çalışmaları yaparak 2011 yılında tamamladı.
     Çeşitli üniversite şenlikleri, sergi açılışları, 2004 YTÜ Gitar Günleri, 2005 Bilkent Türkiye Gitar Buluşması, 2007 ve 2009 YTÜ Gitar Günleri ve 2009 Mimari Tasarım Eğitimi "Bütünleşme" etkinliklerinde sahne aldı. 2010 yılında 18. Koblenz Uluslararası Gitar Festivali'nde aktif katılımcı oldu ve Lorenzo Micheli, Lucio Matarazzo ve Michael Lewin ile çalışma fırsatı buldu. 2011 ve 2012 Bilkent Türkiye Gitar Buluşmasında sahne aldı.
     2013 yılında M.S.G.S.Ü.  Piyano, Arp ve Gitar Bölümü, Klasik Gitar Anasanat Dalı’nda yüksek lisans eğitimine başladı.
     2009’dan beri Kii3Dört Bale, Dans ve Müzik Okulu’nda klasik ve elektro gitar eğitmenliği yapmaktadır.
     2012 yılında Bilkent Konser Salonu’nda canlı kaydedilen ‘Gitarla Buluşma - Türk Bestecileri ve icracıları’ albümünde Koray Sazlı eserlerini icra etmiştir.
Farklı müzik dallarından, çeşitli sanatçıların albüm ve sahne çalışmalarında yer alan Hasan  Meten, son yıllarda Güney Amerika ve Caz müziğine yoğunlaşmıştır.

Konser için biletleri Yankı Sanat Evi'nden temin edebilirisiniz.
20 TL

Not: Telefon veya e-posta aracılığıyla rezervasyon yapabilirsiniz.
Tlf. 0216 450 27 70
e-posta: info@yankisanatevi.com


 

 


Keyword : Salsa eğitimi , salsa , salsa dans dersleri , salsa kursu , salsa dans eğitimi , salsa dans dersleri